СТУДЕНТСЬКА УЧАСТЬ У НАУКОВИХ ЗАХОДАХ

ІНСТИТУТУ УПРАВЛІННЯ ТА ЕКОНОМІКИ ОСВІТИ

У рамках діяльності Науково-дослідного центру «Дослідження проблем управління сталим розвитком» і Науково-дослідної лабораторії «Державно-громадське управління освітою» нашого інституту (директор В.П. Бех, професор, доктор філософських наук, перший проректор Драгоманівського університету) взяли активну участь у ряді наукових заходів з проблем розбудови системи державно-громадського управління освітою в умовах сталого розвитку студенти-магістранти спеціальності «Управління навчальним закладом».

Так, 25-27 лютого 2013 року магістранти інтелектуально працювали у Київському палаці дітей та юнацтва, де відбулася щорічна XVІ Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2013». ФОТО 1.

Як відомо, це рейтинговий виставковий захід, де збираються найкращі навчальні заклади Києва і України, управління освіти і науки, заклади післядипломної освіти, міжнародні навчальні центри, видавництва та компанії – лідери інформаційно-комунікаційних технологій, він є найбільшим майданчиком для презентацій інноваційних проектів, обміну досвідом, обговорення актуальних проблем та творчих змагань.

Майбутні управлінці мали змогу практично побачити і відчути атмосферу співпраці, взаємодії, конкурентоздатності в системі вищої освіти з проблем освітніх інновацій, нових технологій і методик навчання, досвіду упровадження профільного навчання, моніторинг якості знань і тестування, інтеграція України до Європейського освітнього та наукового простору,обміну досвідом модернізації системи освіти з урахуванням вітчизняного і світового педагогічного досвіду., презентації сучасної україномовної навчально-методичної літератури видання 2012-2013 років тощо, побачене для звіту презентовано у формі презентацій. ФОТО 2.

Наступною важливою подією стала участь магістрантів у Круглому столі «Управління профорієнтацією, набором і працевлаштуванням студентів ВНЗ», який відбувся 15 березня 2013 року у рамках проведення на базі НПУ імені М.П. Драгоманова Міжнародної науково-практичної конференції «Управлінські компетенції викладача вищої школи». ФОТО 2а.

Студенти під час проведення круглого столу як провідної форми організації управлінської діяльності мали змогу поспілкуватися з відомими освітянами і фаховими управлінцями такими, як професори – О.Л. Богініч (Міністерство освіти і науки України), В.М. Ісаєнко (директор Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації), Г.О. Нестеренко (завідувач кафедри інновацій та інформаційної діяльності в освіті), доц. Т.О. Олефіренко, відповідальний секретар Приймальної комісії НПУ імені М.П. Драгоманова, а також з зарубіжними гостями Анною Снігульською-Вах, директором відділу міжнародних зв’язків Університету єврорегіональної економіки ім. Алсіде де Гаспері (Юзефов-Варшава, Польща), і звичайно ж, з директорами провідних коледжів та технікумів м. Києва - партнерами нашого університету.

19 березня 2013 року за студентської участі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Науково-педагогічна спадщина Антона Макаренка у практиці сучасних освітніх закладів», присвячена 125-й річниці з дня народження А. С. Макаренка. Майбутні управлінці мали змогу ознайомитися з навчально-практичною базою Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка, яку представив наш студент, випускник цього коледжу Євген Збаращенко.

У роботі конференції взяло участь понад 200 науковців, педагогічних працівників та студентів педагогічних навчальних закладів.

Магістранти мали змогу почути мудрі настанови з управлінської майстерності першого Міністра освіти незалежної України І.А. Зязюна, доктора філософських наук, професора, нині директора Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, академіка НАПН України, знаних в Україні та за кордоном науковців у сфері вищої та професійно-технічної освіти О.І. Щербак, В.О. Кудіна, Т. М. Десятова та інших. ФОТО 4.

Всі студенти взяли активну участь у секційних засіданнях, де досліджувалися ідеї А.С. Макаренка в практиці сучасних освітніх закладів; психолого-методичні аспекти формування професійної майстерності педагога; технологізації навчально-виховного процесу, виховного потенціалу ідей А.С.Макаренка в транскультурному освітньому середовищі. Побачене і почути презентовано у формі управлінських звітів. ФОТО 5, 6.

Наприкінці березня студенти 51 групи МУНЗ за підтримки О.В. Биковської, професора, доктора педагогічних наук, завідувача кафедри позашкільної освіти НПУ імені М.П. Драгоманова, вивчатимуть систему позашкільної освіти, відвідають Центр позашкільної роботи  Святошинського району м. Києва (пр-т Перемоги, 136,), де відбудеться семінар-тренінг «Планування діяльності  позашкільного навчального закладу». У ході семінару-тренінгу студенти будуть долучені до виконання інтерактивних вправ щодо визначення найактуальніших проблем та напрямів діяльності ПНЗ на 2013/2014 н.р.; розробки шляхів їх вирішення; складання плану дій;розробки алгоритму річного плану роботи тощо. ФОТО 8.

Пошукова наукова робота продовжується! Так, весняними перспективними планами НДЛ «Державно-громадське управління освітою» передбачено вивчення магістрантами системи управління освітою на рівні Києва, а саме Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації ) та Приватного НЗ «Німецько-українська міжкультурна школа в м. Києві», де працює заступником директора М.В. Пікалова, випускниця нашого університету, магістр управління навчальними закладами.

Роботу студентів координував:

завідувач НДЛ «Державно-громадське управління освітою», к. пед. наук, доцент кафедри управління інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції

М.В. Михайліченко

СТУДЕНТСЬКА УЧАСТЬ У НАУКОВИХ ЗАХОДАХ

ІНСТИТУТУ УПРАВЛІННЯ ТА ЕКОНОМІКИ ОСВІТИ

Роботу студентів координував:

М.В. Михайліченко

Обличчя Інституту

Статистика відвідувань

altaltaltaltalt

Зараз на сайті

Подія